Ballada o zapomnianych Tekst, do którego odczuwam nieskromnie duży sentyment ;-))
 
Garaż, czyli rock-szanta Wierne "opisanie" autentycznego zdarzenia w lokalu o nazwie "Garaż" przy ulicy Kolejowej w Warszawie... W wersji mp3 do pobrania w dziale (D)ownload.
 
Oda do stali Piosenka w hołdzie przedstawicielom całkowicie niedocenianej grupy zawodowej, należącym wszak do "ludzi morza"... ;-)
 
Mały ragtime o wielkim morzu Jeden ze "zwycięskich" utworów z festiwalu Rafa 2005. Do ściągnięcia w wersji mp3 w dziale (D)ownload.
 
Szanta seksistowska (tytuł roboczy) hmm... myślę, że znalazło by sie kilka osób, które z treścią tej piosenki będą się utożsamiać ;-))
 
Piratem być Utwór powstał na Festiwal Szanty "Gniazda Piratów", którego regulamin nakazywał wykonać autorską piosenkę "o tematyce pirackiej".
 
Do kabestanu bracie stań W założeniu szanta klasyczna...
 
Szanta Prawiczka ...czyli w odpowiedzi Dziewicy. Wersja "Szanty Dziewicy" Mirka Kowalewskiego i Zbyszka Murawskiego do śpiewania przez brzydszą płeć.
 
Powiedz Rose, jak bardzo ją kochałem Bardzo dosłowne tłumaczenie jednego z moich ulubionych przebojów Johnny Cash'a. Także w opcji "uszantowionej"...
 
Reuben James Kolejna próba tłumaczeniowa ;-) Oryginał wylansował Johnny Horton. Opowiada o zatopieniu w dn. 31.10.1941 przez U-boty pierwszego amerykańskiego okrętu w czasie II wojny światowej.
 
Kiedy w tawernie siedzimy "Uszantowiona" adaptacja polskiego przekładu (autorstwa Mariana Piechala) pieśni In taberna quando sumus z kantaty "Carmina Burana" Carla Orffa. Carmina Burana to zbiór rękopisów zawierający ponad 1000 wierszy i pieśni napisanych przed początkiem XIII wieku w średniowiecznej łacinie, w języku staropółnocnoniemieckim, a także starofrancuskim. Polecam link na temat kantaty w Wikipedii: Carmina Burana (tam także link do wersji dźwiękowej oryginalnego utworu).